Kontakt

  1. Du är här:
  2. Start
  3. Slaviska språk
  4. Om oss
  5. Kontakt

Adresser & Kontaktuppgifter

Läs här innan du skickar post till oss! Det är mycket viktigt hur man skriver adressen för att det ska komma fram... tack vare postens nya underbara automatiska sortering.

Öppettider

Tider för våningsplanet E4. Besöks- och telefontider för expeditionen. Kontaktuppgifter mm.

Namn Titel E-post/Telefon
Andersson, Hans Doktorand hans.andersson@slav.su.se 08‑161342
Balzewska, Katarzyna Gästforskare katarzyna.balzewska@slav.su.se
Bernar, Alla Universitetsadjunkt alla.bernar@slav.su.se
Bily, Milan Professor emeritus i slaviska språk milan.bily@slav.su.se
Bodin, Per Arne Professor i slaviska språk med litterär inriktning per-arne.bodin@slav.su.se 08‑164386
Cederlöf, Henriette Fil.dr henriette.cederlof@slav.su.se
Christensen, Henrik Doktorand henrik.christensen@slav.su.se 08‑163331
Dilworth, Cecilia Doktorand cecilia.dilworth@slav.su.se 08‑163501
Dobrovolskij, Dmitrij Gästprofessor dmitrij.dobrovolskij@slav.su.se
Engqvist, Maria Amanuens maria.engqvist@slav.su.se
Engström, Maria Fil.dr maria.engstrom@slav.su.se
Eriksson, Karin Timlärare karin.eriksson@slav.su.se
Freund, Mala Doktorand mala.freund@slav.su.se
Galatsky, Natalia Doktorand natalia.galatsky@slav.su.se
Gesche, Janina Docent janina.gesche@slav.su.se 08‑163327
Grelz, Karin Forskare karin.grelz@slav.su.se 08‑164456
Hedin, Tora Prefekt tora.hedin@slav.su.se 08‑164383
Ingbrant, Renata Bitr. lektor renata.ingbrant@slav.su.se 08‑163329
Ingdahl, Kazimiera Professor emerita i slaviska språk, särskilt polska kazimiera.ingdahl@slav.su.se 08‑163329
Jensen, Peter Alberg Professor emeritus i slaviska språk, särskilt ryska språket och litteraturen peter.alberg.jensen@slav.su.se
Johansson, Petra Lärare, Doktorand pjo@slav.su.se
Korek, Janusz Forskare janusz.korek@slav.su.se
Korobenko, Larisa Doktorand larisa.korobenko@slav.su.se
Lane, Tora Forskare tora.lane@slav.su.se
Liseling Nilsson, Sylvia Fil.dr sln@slav.su.se
Ljunggren, Anna Professor i ryska anna.ljunggren@slav.su.se 08‑164381
Lundman, Zhanna Lektor, utländsk zjanna.lundman.zadorozjnaja@slav.su.se
Löflund, Emma-Lina Doktorand emma-lina.loflund@slav.su.se 08‑163331
Löfstrand, Elisabeth Docent elisabeth.lofstrand@slav.su.se 08‑163342
Malaxos, Irina Doktorand irina.malaxos@slav.su.se 08‑161342
Mendoza Åsberg, Lisa Doktorand lisa.mendoza.asberg@slav.su.se 08‑163412
Mogensen, Gunnela Byrådirektör gunnela.mogensen@chess.su.se 08‑6747967
Neuger, Leonard Professor emeritus i polska språket och litteraturen leonard.neuger@slav.su.se
Nilsson, Barbro Professor emerita barbro.nilsson@slav.su.se
Olofsson, Kerstin Fil.dr, lärare Kerstin.Olofsson@slav.su.se
Olszowska, Martyna Timlärare martyna.olszowska@slav.su.se
Ouvarova, Svetlana Lärare svetlana.ouvarova@slav.su.se
Pereswetoff-Morath, Alexander Forskare alexander.pereswetoff-morath@slav.su.se
Persson, Gudrun Docent gudrun.persson@slav.su.se
Pöppel, Ludmila Docent ludmila.poppel@slav.su.se 08‑161221
Ringblom, Natalia Fil.dr, lärare natasha.ringblom@slav.su.se 08‑163413
Rivelis, Eugene Forskare eugene.rivelis@slav.su.se
Semenenko, Aleksei Forskare aleksei.semenenko@slav.su.se 08‑161164
Sjökvist, Lidia Doktorand lidia.sjokvist@slav.su.se
Stiessová, Helena Timlärare helena.stiessova@slav.su.se
Teodorowicz-Hellman, Ewa Professor emerita i polska ewa.teodorowicz-hellman@slav.su.se 08‑163327
Thal, Jonas Timlärare jonas.thal@slav.su.se
Tordengren, Elena Timlärare elena.tordengren@slav.su.se
Tubielewicz Mattsson, Dorota Universitetslektor dtm@slav.su.se
Witt, Susanna Forskare sanna.witt@slav.su.se
Zadencka, Maria Professor i polska språket och litteraturen maria.zadencka@slav.su.se 08‑164384
Zatorska, Joanna Doktorand joanna.zatorska@slav.su.se 08‑163331
Zimmermann, Åke IT-strateg ake.zimmermann@slav.su.se 08‑163332
Zorikhina Nilsson, Nadezjda Professor i slaviska språk med inriktning på modern ryska nadezjda.zorikhina@slav.su.se 08‑164975
Ågren, Mattias Fil.dr, lärare mattias.agren@slav.su.se 08‑161221

KONTAKT

Besöksadress
Slaviska språk
Universitetsvägen 10 E, plan 4
Frescati, Stockholm

Postadress
Stockholms universitet
Slaviska språk
[ev personnamn]
SE – 106 91 Stockholm

Studentexpedition
E-post: slavinst@slav.su.se
Telefon: 08-16 33 32
Fax: 08-16 13 69
Rum: E 470
Besöks- och telefontider

Fler kontaktuppgifter